blog Recenzencki

Bez książek człowiek byłby bezludny…

Push, Paul McGuigan

18

Push (2009)
gatunek: thriller (oszukany), Sci-fi
produkcja: Kanada, USA
ocena: 5,5/10

O filmie mogę powiedzieć jedno: trudno jest napisać recenzję o czymś, co nie ma większego przesłania.

SUPERMOCE

Ostatnimi czasy nadprzyrodzone istoty pojawiają dosłownie wszędzie. Czasem się martwię, że kiedy wieczorem wrócę do domu, to pod łóżkiem zobaczę jakiegoś Supermana, który będzie żebrał o chwilę uwagi. Tym razem – nie tyle pod łóżkiem – co w zakamarkach Internetu znaleźliśmy film „Push”. I tu pojawia się pytanie: co sądzić o filmie, w którym bohaterowie zmagają się z własnymi zdolnościami? Supermoce okazują się źródłem problemów… Ale niestety to nie jest jedyny problem tego filmu.
Podobno jest to gatunkowy thriller. I owszem, w filmie jest wiele mordobicia, pościgów, a wszystkie te sceny okraszone są efektami specjalnymi. Ale żeby od razu był to thriller? Ani razu w ciągu całego filmu nie poczułam „grozy”, „tajemniczości” ani „napięcia”. Faktycznie moglibyśmy „Push” przypisać do gatunku „conspiracy thriller”, ale niestety bohater nie staje ze złem sam – twarzą w twarz. Wciąż ktoś mu pomaga.
Telekineza, jasnowidzenie, telepatia, grupa „Krzykaczy”, dużo szumu… i różne dziwne podteksty filmowe (które zostawiam dla spostrzegawczych) to dla mnie trochę za mało, by nazwać film dobrym. Jasne, jest to dość efektowna bajka. Ale przy bezbarwnych bohaterach, złej muzyce i ciągłym chaosie na ekranie całość wypada raczej kiepsko. No bo tak naprawdę o czym jest ten film?
Obdarzony mocą Nick Gant daje nam się poznać, po nieudolnych próbach wygrania w kości. I tu nasuwa się jedno z tych pytań, na które nie potrafię sobie odpowiedzieć:  jak ktoś, kto nie potrafi nawet dobrze przesunąć małej kosteczki, dla własnych egoistycznych celów, mógł stanąć przed Wywiadem – doświadczonym Wywiadem – i zagrać im na nosie? Mój horyzont wyobraźni nie sięga aż tak daleko.

_______________________blogerka

Katarzyna Sternalska
~ eyesOFsoul ©

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

Informacja

This entry was posted on 11 sierpnia 2013 by in Filmy.