blog Recenzencki

Bez książek człowiek byłby bezludny…

Rajiv Parti, Świadectwo

RECENZJA PRZEDPREMIEROWA 

PREMIERA 02.09.2016

Świadectwo. Prawdziwa historia hinduskiego lekarza, który przeżył śmierć kliniczną, spotkał Jezusa i przebudził się do nowego życia
kategoria: literatura faktu
liczba stron:  256
cena: 34,90
wydawnictwo: Samsara
ocena: 8/10

„- Wszystko będzie dobrze – zapewniła mnie Świetlista Istota. – Twoje życie się zmieni. Ty się zmienisz.”

~”Świadectwo”, s. 89

KATHARSIS

Zastanawialiście się kiedyś, czy istnieje coś po drugiej stronie? Co będzie, kiedy umrzemy? Czy istnieje niebo? Piekło?  A może jest tylko pustka? Mam wrażenie, że czasem żyjemy zbyt wielkim pośpiechu, by nawet nad tym się zastanowić. Ale może to i dobrze? Że chcemy z życia wycisnąć jak najwięcej? Może trzeba korzystać ile się da, bo drugiej szansy może nie być?
Rajiv Parti, lekarz anestezjologii, wielokrotnie był świadkiem powrotu pacjentów do życia po śmierci klinicznej. Wielu z nich opisywało, to co zobaczyli po drugiej stronie. Kiedy pewnego dnia pacjent opowiedział mu, że widział cały przebieg operacji – Rajiv Parti nie mógł to uwierzyć. Wszystkie szczegóły się zgadzały. Mimo to wysłał pacjenta do psychiatry. Wszystko zmieniło się, gdy u doktora stwierdzono złośliwy nowotwór i sam przeżył śmierć kliniczną.

„Wybacz, kochaj, ulecz…”

~”Świadectwo”, s. 187

„Świadectwo” to zapis wspomnień przed NDE (near-death experience) i po NDE. Rajiv Parti opowiada jak śmierć kliniczna zmieniła jego życie. Mówi otwarcie o swoich zaletach i wadach. Pokazuje drogę do przemiany duchowej. Próbuje odpowiedzieć na pytania czy istnieje coś poza życiem tu na ziemi. I co najważniejsze… Nie narzuca.
Zawsze ciekawią mnie książki, które w pewien sposób przypominają mi… o ważnych wartościach, które mamy w życiu. Czasem trzeba zwolnić. I ta książka jest w pewnym sensie hamulcem. W dodatku, czego zawsze się boję przy takich publikacjach, giętki język autora. Tę książkę się czyta. Ta książka nie zanudza. 256 stron mignęło mi w jedno popołudnie. I dlatego jeśli interesują Was tematy związane z NDE – to ta pozycja jest zdecydowanie dla Was. Polecam!

Książka została przekazana przez Wydawnictwo Samsara, za co jeszcze raz dziękuję.
Samsara_logo-300x110

_______________________

Katarzyna Starostkablogerka
~ eyesOFsoul ©

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

Informacja

This entry was posted on 31 sierpnia 2016 by in Książki.