blog Recenzencki

Bez książek człowiek byłby bezludny…

Powro(Ty)

Zobaczyłeś smutek w jej oczach? To, z jakim trudem przychodziło jej powiedzenie czegokolwiek? To, z jakim przestrachem patrzyła na ludzi, którzy przechodzili obok? To, że kurczowo trzymała się oparcia w samochodzie, bo chciała po prostu uciec? To, że wcale jej wtedy nie pomogłeś? To, że potwornie się bała tego „tu i teraz”, a mimo to jej kąciki ust drgały z radości?
Czy zobaczyłeś, że ona w sobie ma dużo bólu? Że łatwo ją zranić? Że nigdy nie była cierpliwa, a mimo to dała ci czas do namysłu? Że postanowiła nie naciskać, mimo że liczyła każdą straconą minutę? Że czekała na jedno słowo, które przeciętny człowiek potrafi napisać w 10 sekund. Czekała na 10 twoich sekund. Najwidoczniej były one tak cenne, że ciężko było je jej ofiarować.
Czy wiesz, że wybrałeś najgorszą z możliwych opcji? Że byłoby jej łatwiej, gdybyś zadzwonił? Albo chociaż napisał. Albo zostawił krótką wiadomość, że „tak po prostu wyszło”.
I ona zrozumiałaby, że skoro wyszło… To ma prawo czuć się smutno. I ma prawo mieć gorszy dzień. I ma prawo nie być miła. I zamykać się w łazience, by ciągle pudrować nos. I ma prawo do tego wszystkiego, bo wyszło. I już nie wróci.
Wtedy na dworcu miała wrażenie, że ją zrozumiałeś. Przez krótką chwilę, zobaczyła, że na tym dworcu może zatrzymać się pociąg. Przez krótką chwilę zapomniała o smutku. Miała „tą minę i spojrzenie”. Sam mówiłeś, że to widziałeś.  Ale wydawało wam się. Wydawało wam się, że można te światy połączyć. Że te odległości, to tylko nic nie znaczące punkty na mapie.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Informacja

This entry was posted on 17 sierpnia 2017 by in Notatki.