blog Recenzencki

Bez książek człowiek byłby bezludny…

Druga szansa, Marcie Steele

Druga-szansa-72

Druga szansa
kategoria: literatura obyczajowa
liczba stron: 336
cena: 36,90 zł
wydawnictwo: Kobiece
ocena:  7/10 

„Historia Kopciuszka jest dowodem na to, że nowa para butów może zmienić twoje życie.”

BUTY

Po kolejnym zawodzie miłosnym Riley wypłakuje się w rękaw koleżance z pracy Sadie, której życie też nie rozpieszcza. Odkąd rok temu zmarł jej mąż, nie umie znaleźć sobie miejsca, a wraz ze zbliżającą się rocznicą jego śmierci jest coraz bardziej rozbita.

Kobiety pracują w salonie z butami w uroczym angielskim miasteczku Hedworth. Gdy pewnego dnia dowiadują się, że sklep stoi na skraju bankructwa, postanawiają go uratować. Stają nie tylko przed utratą etatów, ale także przystani, w której znajdują pocieszenie.

Próbując wdrożyć plan ocalenia salonu, Sadie uświadamia sobie, że być może nastał czas na zmiany. Czy to możliwe, że utrata wszystkiego, co kocha, może być szansą na nowy, lepszy początek? Również w życiu Riley następuje przełom. Kobieta niespodziewanie spotyka na swojej drodze uroczego fotografa Ethana. Czy walka o ukochany sklep z butami może przynieść jej tak długo wyczekiwaną miłość? Czy szansa na nowe życie może być tuż za rogiem?

~ materiały prasowe

28547578_2023055777734989_843179159_o

Riley bardzo chciałaby kochać i być kochaną. Jednak ciągle na jej drodze stają ludzie, którzy chyba nie do końca wiedzą, co chcą od życia. A miłość? Miłość sprawia, że człowiek widzi świat w różowych okularach. Czasem nie dopuszczamy do siebie głosu rozsądku. Wydaje nam się, że przecież nasz partner nie mógłby nam zrobić żadnego świństwa. Nie mógłby zdradzić, nie mógłby mieć nieślubnego dziecka, nie mógłby mieć żony… Wydaje nam się, że takie historie zdarzają się innym – nie nam.  Zaślepione, brniemy dalej… A później cierpimy.  „Druga szansa” pokazuje, że po każdej porażce trzeba się podnieść. Że to co złego stało się w naszym życiu, trzeba przekuć w naukę i iść dalej. Że może te wszystkie złe rzeczy, które nas spotkały, były po coś. Może miały nam otworzyć oczy. Może miały nas uświadomić, że tuż za rogiem czeka na nas lepszy świat.

Marcie Steele w swojej książce pokazuje, że śmierć bliskiej osoby, wszystko zmienia. Że z takiego ciosu bardzo trudno się podnieść. Ważne mieć w takich chwilach przy sobie przyjaciół. Kogoś, komu się ufa. Kogoś, kto zrozumie. Jedna z bohaterek książki, Sadie, nie tylko boryka się ze śmiercią męża, ale i musi sprostać zadaniu wychowania córki. Myślę, że to właśnie dzięki dziecku Sadie próbuje żyć normalnie. Ale czy można żyć normalnie po takiej tragedii?

Kolejny aspektem, który dotyka Autorka jest praca. Groźba bankructwa – sprawia, że Riley, jako kierownik sklepu, chce go uratować. W końcu pracuje tam od lat. Wdrążając nowe pomysły, napotyka na masę problemów. Czy właścicielka sklepu zrozumie działania Riley? Czy Riley osiągnie sukces czy może… straci przez to pracę?

„Druga szansa” to przede wszystkim piękne świadectwo przyjaźni. Autorka pokazuje, jak ważne jest to, kim się otaczamy. Mówi się, że „prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie” i ta książka jest idealnym dowodem na to, że tak właśnie jest.

Oczywiście możemy się czepiać, że to nie jest zbyt ambitna lektura. Ale gdybyśmy chcieli czytać coś ambitnego, to z pewnością sięgnęłabym po Wiesława Myśliwskiego niż po literaturę obyczajową.   Już przecież sam opis pokazuje, że to lektura na mroźne, zimowe wieczory.

Faktycznie… Czasami miałam wrażenie, że dialogi są zbyt sztuczne, a wartka akcja zatrzymuje się na przekładaniu wszystkiego przez bohaterów na odwieczne jutro. Natomiast nie mogę powiedzieć, że Autorka mnie nie zaciekawiła, bo chciałam wiedzieć jaki będzie finał książki. I mimo, że nie zakołatało mi przy niej szybciej serce, przy obecnej pogodzie myślę, że żadna z Was nie powinna się na niej zawieść.

_______________________blogerka

Katarzyna Starostka
~ eyesOFsoul ©

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Information

This entry was posted on 25 lutego 2018 by in Książki.