blog Recenzencki

Bez książek człowiek byłby bezludny…

Wszystkie pory uczuć. Zima, Magdalena Majcher

Wszystkie pory uczuć. Zima
kategoria: literatura obyczajowa
liczba stron:  368
cena: 34,90
wydawnictwo: Pascal
ocena: 8/10

„Wiosna pachnie pierwszym ciepłym deszczem, krokusami i przebiśniegami, lato – gorącym piaskiem, kosmetykami do opalania i zapachem miasta po burzy, jesień – wygrzanymi w słońcu, suchymi liśćmi. A zima?”

~ Magdalena Majcher, „Wszystkie pory uczuć. Zima”

ZZIĘBNIĘCI, NIEKOCHANI

Magdalena Majcher w każdej swojej książce porusza takie tematy, które są nam, Czytelnikom, bardzo bliskie. Sprawia, że historia jest autentyczna. Że bohaterowie nie tylko wydają się, ale po prostu są „jak żywi”. To ważne w takiego typu książkach. Autor musi umieć wywoływać emocje. A tych w tej książce z pewnością nie braknie.

Ciężko jest wychowywać się bez rodziców. Ma się wtedy poczucie, że jest się trochę wybrakowanym. Dzieci wychowujące się w Domach Dziecka są inne. Mniej ufne. Trzeba wielkiego serca i miłości, by objąć ich świat tak, by ich nie skrzywdzić. Pani Róża wydaje się być osoba o wielkim sercu. Swoje życie poświęciła dzieciom z Domu Dziecka. Jednak czegoś w jej życiu brak…
To nie prawda, że miłość jest tylko jedna. Że nie można kochać dwa razy. Miłość jest różna. Samotność przecież może doskwierać w każdym wieku. Przekonała się o tym Pani Róża… i pewnego dnia postanowiła to po prostu zmienić. Czasem trzeba wziąć życie w swoje ręce.

Nie przypominam sobie, kiedy ostatnio stałam za czymś w kolejce. Natomiast moja mama czy też babcia doskonale pamiętają czasy, w których żeby zrobić zakupy stało się w długich kolejkach. A zamiast banknotów, wszystko było na kartki. Magdalena Majcher wraca historią do bram PRLu. Ustrój socjalistyczny  dość mocno odbił się piętnem w historii Polski. I mimo że mało się o PRLu teraz mówi, dobrze, że Autorzy w swoich książkach wracają do tych czasów. A to właśnie w tych czasach, na jednej z prywatek, wydarzyło się coś, co zmieniło wszystko w życiu Pani Róży. To jeden z tych momentów w książce, który wstrząsa i zaskakuje.

Życie jest jak domek z kart. Z pozoru lekki podmuch wiatru, może sprawić, że cała konstrukcja runie. Podobnie jest w książce „Wszystkie pory uczuć. Zima”. Jedna decyzja sprawia, że losy bohaterów zmieniają o sto osiemdziesiąt stopni. Dlatego pamiętajmy, że każdy krok, jaki robimy w życiu jest ważny. Neil Armstrong powiedział kiedyś: Dla człowieka to jeden mały krok, dla ludzkości skok ogromny.”

Czy można kochać, kiedy człowiek nie czuje się kochanym? Jakie demony przeszłości zaatakują Panią Różę?  Jakie tajemnice kryją się za rogiem? Na te i inne pytania odpowiedź znajdziecie w książce! A za możliwość przeczytania książki jeszcze raz dziękuję Autorce.

Książka została przekazana dzięki uprzejmości autorki Magdaleny Majcher oraz Wydawnictwa Pascal, za co dziękuję.
pascal

_______________________blogerka

Katarzyna Starostka
~ eyesOFsoul ©

 

Reklamy

2 comments on “Wszystkie pory uczuć. Zima, Magdalena Majcher

 1. nieperfekcyjnie.pl
  18 kwietnia 2018

  W moim odczuciu jest to najlepsza część tego cyklu – przynajmniej do tej pory. :)

  • Recenzencki
   18 kwietnia 2018

   Nie miałam okazji czytać części 3, więc… niestety się nie wypowiem. :)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Information

This entry was posted on 17 kwietnia 2018 by in Książki.